Міністерство освіти і науки України розробило концепцію реформування професійно-технічної освіти, під яку готовий дати кошти ЄС. Про це йшлося під час панельної дискусії «Якісна професійна освіта як запорука успіху регіонального розвитку» в межах ІІІ Форуму місцевого розвитку.

«ЄС готовий дати гроші на покращення інфраструктури, що дуже важливо при зношеності обладнання на 60-100%. Це була наша основна вимога. Це буде інфраструктурний проект ЄС, який дасть змогу збудувати 20 навчально-практичних центрів.  Половина грошей – це грант, а половина  – позика Європейського Інвестиційного банку, яку буде віддавати уряд, а можливо вони поставлять умову, щоб віддавали обласні адміністрації, які будуть набувачами»,  – розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Водночас, як наголосила Лілія Гриневич, це не вирішить проблему системно.

«Держава виділяє кошти на центри освіти на створення сучасних центрів професійно-технічної освіти, де ми робимо сучасну базу під гостродефіцитні професії і цю сучасну базу можуть використовувати більше навчальних закладів, ніж один. Але тут є проблема, що в нас не хочуть об’єднуватися і працювати разом. І завдання органів місцевого самоврядування подивитися на ринок праці і кого з ким потрібно об’єднати. Мова йде не про закриття, а про раціональне об’єднання. Від цього виграють діти, ринок праці і в перспективі викладачі. Ми говоримо про пріоритетність дуальної освіти. Це та освіта, яка здійснюється як у класній аудиторії і в майстерні, так і на виробничих площах. Ми повинні звести професійну освіту з регіональними ринками праці. Тільки так, не з Києва, а на рівні кожного регіону ви можете забезпечити зустріч роботодавців і представників професійно-технічних навчальних закладів», – зазначила Лілія Гриневич.