Час, коли хтось прийде і вирішить всі проблеми конкретної громади – позаду. Наш обов’язок як Львівської обласної ради – дати місцевим громадам стимул та допомогу, які підштовхнуть їх до власного розвитку.

Про це під час II Форуму місцевого розвитку заявив заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.

Під час панельної дискусії на тему  «Інструменти фінансування місцевого та регіонального розвитку» Володимир Гірняк розповів про програми підтримки місцевого розвитку на Львівщині.

«Щороку в області затверджується низка програм. Це так звані «розвиткові програми», кошти на реалізацію яких розподіляються за певним встановленим порядком і передбачають обов’язкове залучення власних коштів місцевих громад», – зазначив Володимир Гірняк.

Серед найбільших проектів він виокремив – Конкурс мікропроектів, «Спортивний майданчик»; Енергозбереження для населення;«Питна вода»; Зовнішнє освітлення.

Детальніше заступник голови облради зупинився на програмі проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку. Володимир Гірняк наголосив: «На сьогодні ця програма – одна із найуспішніших і є яскравим прикладом співпраці влади і громади».

«У 2016 році ми отримали рекордну кількість заявок на участь в конкурсі – 1429 місцевих ініціатив. Львівська обласна рада виділила на бюджет програми до 54 млн грн. Враховуючи успіх програми та високу активність громад, в бюджеті на 2017 рік передбачили  уже 70 млн грн. Цьогоріч переможцями конкурсу стало 619 ініціатив», – наголосив Володимир Гірняк. Та додав – досвід цієї програми починають переймати інші області України.