Завдяки Програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна  зростає   співпраця між органами місцевого самоврядування та  безпосередньо між громадами.

Про це сказав заступник міністра розвитку Республіки Польща Адам  Гамрищак під час панельної дискусії щодо міжрегіональної та транскордонної співпраці для розвитку Карпат, яка відбулася в межах II Форуму місцевого розвитку в Трускавці.

«Я переконаний, що ті засоби, які маємо в рамках співпраці Польща-Білорусь-Україна в понад 160 млн. євро, ми використаємо на  реалізацію планів щодо інвестиційної наповненості наших регіонів. Передусім,  важливими є дорожня інфраструктура та пункти пропуску через кордон, але  ми повинні пам’ятати також про спільну культуру, туризм та історичну спадщину», – сказав Адам  Гамрищак.

За його словами, щоразу більше заявок, які подаються на цю Програму – це проекти з України. «Цьогоріч з України було 157 проектів, найбільше з Львівської, Волинської та Івано-Франківської областей. Усі ці проекти сприятимуть економічному та соціальному розвитку наших регіонів», -резюмував Адам  Гамрищак.

Маршалок Підкарпатського воєводства Республіки Польща Владислав Ортиль повідомив, що Форум місцевого розвитку – це  хороший майданчик для дискусій про  спільну європейську політику.

«Напрацювання стратегії Карпатського регіону має надзвичайне значення. Карпати – це спільна європейська спадщина, відтак її можна розвивати за зразком Альпійського регіону», – зазначив Владислав Ортиль.

Директор Інституту  Східноєвропейських досліджень Яцек Ключковскі зазначив, що серед їх закордонних партнерів, Україна – найважливіший партнер. Також Інститут є партнером для Львівської обласної ради та готовий до співпраці і в майбутньому.

Резюмуючи, голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян заявив, що транскордонна співпраця є корисною для усіх сторін.