Під час зустрічі, яка відбулася в межах ІІ Форуму місцевого розвитку у Трускавці, голова Верховної Ради України  Андрій Парубій та Маршалок Сейму  Республіки Польща Марек Кухцінський обговорили можливість співпраці в енергетичній сфері між Україною та Польщею.

Про це повідомив Андрій Парубій під час брифінгу на Форумі сьогодні, 24 червня.

«Кілька тижнів тому польський термінал прийняв перший танкер скрапленого газу із США. Це відкриває для України новий шлях для енергетичної співпраці через Польщу зі Сполученими Штатами Америки. Скраплений газ є дешевший, аніж той, що є на ринку сьогодні», – розповів Андрій Парубій.

Відтак, за його словами, така співпраця цікава в економічному аспекті, а головне – це енергетична безпека.

«Отримання нового потоку скрапленого газу допомагає захистити нашу енергетичну безпеку від Росії», ­– переконаний спікер ВРУ.

Він також повідомив, що разом із Маршалком Сейму домовилися підготувати спільний лист до голів парламентів європейських держав, щоб врешті висловити спільну негативну позицію з приводу будівництва Північного потоку-2, що може зашкодити енергетичній безпеці Європи, та висловити солідарну позицію з приводу співпраці в енергетичній сфері.