У перспективі Трускавець перетворюється на один із центрів, де триває дискусія, приймаються рішення щодо стратегії розвитку території Карпат у центральній Європі. Тут ми говоримо про співпрацю та розвиток у різних галузях по обидва боки кордону: державного та Євросоюзу.

Про це заявив Маршалок Сейму Республіки Польща Марек Кухцінський сьогодні, 24 червня, під час ІІ Форуму місцевого розвитку у Трускавці.

У своєму виступі спікер парламенту Польщі наголосив, що впродовж останніх місяців Україна зробила великі кроки у напрямку співпраці з ЄС. З його слів, основним кроком до зближення з Євросоюзом було прийняття безвізового режиму, а також ще ряд поступових рішень, як асоціація і вільний економічний простір.

«Нам досить складно реалізувати усі плани. Але амбітні плани зможуть реалізувати лише амбітні люди», – підкреслив він.

Марек Кухцінський також відмітив, що співпраця країн Карпатського регіону вже дає хороші результати. «Ми – представники центральної Європи, започаткували багато ініціатив, які дають хороші результати. На сьогодні вже упродовж шести років маємо циклічні зустрічі урядовців країн у Карпатах. Ми повертаємось до ідеї співпраці країн між Чорним, Адріатичним і Середземним морями», – сказав він.

Очільник польського парламенту також наголосив – Польща сьогодні переконана, що кордони ЄС мають розширюватись на схід Європи. «Глобальна ситуація впливає на ситуацію у центральній і східній Європі. І ми вважаємо, що кордони Євросоюзу мають розширюватись далеко на схід – за місто Луганськ», – зазначив посадовець.

Маршалок Сейму Польщі також додав, що Карпати – це найпрекрасніша територія у Європі. “Сьогодні Карпати є найменш знищеною, найбільш багатою на звичаї та культурні надбання територією. Це місце, яке притягує і де ми можемо відпочивати, набиратися енергії. Карпати лікують краєвидами, заспокоюють, а також є проявом для проникання культур», – відмітив він.

На завершення свого виступу Марек Кухцінський наголосив, що Карпатська стратегія – добрий приклад співпраці держав ЄС і поза ЄС. «Все це доводить, що ми повинні працювати спільно задля Карпатської стратегії. І тим самим ангажувати наші країни у єдину спільну сім’ю, яку ми створюємо у цій частині Європи».