Про важливість тісної співпраці між Карпатськими країнами говорили під час панельної дискусії «Міжрегіональна та транскордонна співпраця для розвитку Карпат». Присутні обговорили важливість об’єднання областей, які знаходяться на кордонах між Україною, Польщею та Румунією.

Так, за словами народного депутата України Оксани  Юринець, транскордонна співпраця між країнами має три головних тези: Країнам важливо побороти всі бар’єри та кордони та налагодити тісну співпрацю,  для України спільні проекти з сусідніми державами мають велике значення та  підсумувати все, що вже зроблено, та підвищувати рівень співпраці.

«Важливим кроком для нас було отримання безвізу. Це – результат кропіткої роботи і української сторони, і наших європейський партнерів», – зазначила Оксана Юринець.

Прикладом доброї співпраці стала стратегія Польща-Білорусь-Україна, яка дала і фінансовий результат, і покращила відносини між державами.

За словами маршалка Любельського воєводства Славомира Сосновського, приклад цієї стратегії має стати поштовхом для ще більшого співробітництва між державами.

«Основна мета стратегій – це отримання доброї співпраці та фінансовий зиск. Наразі вже є ряд проектів, які ми  реалізували, та які вже мають свої результати. У нас є перешкода – кордон. І саме тому ми маємо частіше бачитись, спілкуватись та налагоджувати співпрацю в усіх напрямках. Ми зі своєї сторони вже хочемо модернізувати дорожнє сполучення до кордону. Це стосується напрямку Люблін-Львів та повітряного шляху Люблін-Київ. На сьогоднішній день нашим головним завданням стає підтримка вже розпочатих реформ щодо самоврядування. Ви можете на 100% розраховувати на нашу підтримку», – зауважив Славомир Сосновський.