Активна регіональна співпраця дасть Карпатам поштовхом для розвитку, аби стати перспективою для усіх мешканців регіону.

Про це сьогодні, 24 червня, заявив спікер Верховної Ради України Андрій Парубій, який взяв участь у центральній дискусії ІІ Форуму місцевого розвитку «Карпатська макрорегіональна стратегія: чи можемо творити нову якість співпраці в центрі Європи».

«Карпатський регіон – унікальний. Він практично в центрі для Європи, який розтягується на 1,5 тисяч кілометрів та охоплює 8 держав, які, як і Україна, зацікавлені в його розвитку», – заявив Парубій.

На думку спікера українського парламенту, саме регіональна співпраця – це шлях до надання нової якості життя у Карпатському регіоні, до його відродження і відбудови.

«Наразі Карпатський регіон України має багато труднощів в інфраструктурі, економіці і під час зустрічей із головами місцевих рад ми шукаємо шляхи вирішення проблем. Утім саме напрацювання макрорегіональної стратегії  дозволять Карпатам стати перспективною і шансом для його мешканців. Тим паче ми маємо позитивні приклади. Така регіональна стратегія була реалізована в Альпах, у Балтійських країнах. Тож цей досвід ми маємо поширити і використати у нашому регіоні», – переконаний Андрій Парубій.