Як розвивати туристичну галузь, нові можливості та напрямки, а також причини, які стримують розвиток туризму, – про це говорили експерти 24 червня на ІІ Форумі місцевого розвитку у Трускавці. Власне туризм став темою однієї із завершальних дискусій цього дня.

Найбільший акцент учасники розмови приділили природній та історико-культурній спадщині та її впливу на туризм у Карпатському регіоні. На переконання спікерів, ці напрямки сьогодні є особливо актуальними.

На думку депутата Національної Асамблеї Угорщини Ярослави Хортяні, належний розвиток туристичної галузі без державної підтримки – неможливий. Як приклад, вона розповіла про нові ініціативи, які пропонують впровадити в Угорщині, суттєво знизивши ПДВ для туристичної галузі.

«Угорські спеціалісти пропонують знизити ПДВ з 18% до 5%. За такий крок з боку держави роботодавці обіцяють підняти заробітну плату працівникам. Чим вони, відповідно, підвищать конкурентність туристичного сектору», – зазначила вона.

Також, за словами Хортяні, значну увагу варто приділити залученню грантових коштів, адже «Україна не використовує весь потенціал, який можуть давати європейські гранти».

Як зазначив інший учасник дискусії – міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, туризм недооцінюють у державі, проте це надзвичайно важлива галузь для економіки. «Минулоріч у Трускавець приїхало вдвічі більше туристів з-за кордону ніж у 2015. І ця тенденція розвивається з кожним роком. І ми розуміємо, що туризм – це важливо», – додав мер.

Значну увагу природній спадщині Карпат приділив начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека. «Ми розуміємо, що туристи їхатимуть у Карпати тоді, коли вони будуть зеленими. Тому потрібно збалансувати економічне та екологічне формування лісів і вибудувати єдину державну політику», – наголосив він.

Зі слів Анатолія Дейнеки, чи не кожен четвертий долар, отриманий на Львівщині, надходить від використання лісового сектору. Саме тому вкрай важливо знайти баланс між використанням лісового сектору та відновленням лісів.