Про регуляторну політику та нові можливості місцевого самоврядування для підтримки малого та середнього бізнесу йшлося сьогодні, 24 червня, під час панельної дискусії в межах II Форуму місцевого розвитку у Трускавці.

Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна  наголосила, що для успішної децентралізації  потрібно, щоб  у громадах створювалися умови для розвитку підприємництва.

«Децентралізація  дає більше повноважень місцевим радам, щоб  вони могли впливати  на створення сприятливого клімату для бізнесу. Через два-три роки громади  конкуруватимуть за підприємців. Громади відчують, що вони залежні від розвитку бізнесу на їхніх територіях», – сказала Ксенія Ляпіна. При цьому вона зазначила, що регуляторна  політика повинна балансувати інтереси  підприємців та громад. Окрім цього, вона відзначила важливість діяльності Львівського хабу,  як джерела  важливої та потрібної аналітичної роботи.

У свою чергу, координатор Ініціативи “Львівський регуляторний хаб”  Тарас Хавунка зазначив, що  основна ціль їх діяльності  –  це забезпечення комунікації між бізнесом, владою та громадою для створення якісних регулювань. Він також  окреслив напрямки   діяльності  хабу,  зокрема це  допомога  у розробці регуляторних актів, аналіз регуляторного середовища, підготовка експертних висновків та удосконалення регламентів органів місцевого самоврядування.

На переконання Експерта Світового Банку з питань регуляторної політики Андрія Паляниці, добра регуляторна політика – це політика максимально раціонального балансування інтересів.   «Погане регулювання призводить до того, що бізнес не розвивається і від цього страждають мешканці. Водночас необхідно обережно підходити до регулювань, що знижують конкуренцію»,- зазначив Андрій Паляниця.

Директор Департаменту регіональної політики Маршалківського Уряду Любельського воєводства Республіки Польща Богдан Кавалко розповів про польський досвід підтримки малого та середнього бізнесу з боку регіональної влади.

Нагадаємо, що  у Трускавці відбувається II Форум місцевого розвитку.