Під час II Форуму місцевого розвитку у Трускавці дискутували про безпеку у Карпатах. Модератором обговорення був перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус. «Питання різних проявів безпеки у тому числі життя людини, будуть залишатися актуальними завжди», – зазначив Андрій Білоус.

Під час панельної дискусії представники  Держслужби надзвичайних ситуацій розповіли, які загрози є в регіоні та про потенційно небезпечні об’єкти. «В Україні із початку року вже зареєстровано 60 надзвичайних ситуацій, це і техногенного характеру, і природного, і навіть соціального. Цьогоріч пожежно-рятувальними підрозділами Карпатського регіону під час виїзду на різні надзвичайні ситуації було врятовано понад 900 осіб. Із них, на Львівщині – 390», – зауважив заступник начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області Юрій Кагітін.

Підкарпатський воєводський комендант Державної пожежної служби Анджей Бабєц наголосив на необхідності співпраці із українськими колегами та на важливості обміну досвідом. «Надзвичайні ситуації не мають кордонів, мусимо спільно співпрацювати, щоб протистояти природним катаклізмам»,-  акцентує Анджей Бабєц.

Говорили під час цієї панельної дискусії не лише про запобігання та протидію надзвичайним ситуаціям, а й про забезпечення стабільної роботи прикордонних служб. Перший заступник начальника Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Руслан Краснопортко серед іншого наголосив, що з року в рік спостерігається збільшення пасажиро-транспортних потоків, найбільше навантаження спостерігається на польській ділянці. «Основна причина цих черг – це недостатня кількість пунктів  пропуску на державному кордоні».

«Правом безвізу, станом на сьогодні, у нашому регіоні уже скористалися близько 10  тисяч громадян і тільки 20 осіб було повернуто суміжною стороною»,- додав Руслан Краснопортко.

Також учасники дискусії звернули увагу на проблему поводження із ТПВ у тому числі на незаконні сміттєзвалища. Як запобігти катастрофі – сортувати відходи і переробляти їх. Ми це робимо всюди в Європі», – розповів представник компанії ГІГАДЖОУЛЬ Крістіан Чернер.

Для нашого регіону дуже гостра проблема – це незаконні сміттєзвалища, неефективне управління ТПВ, також застарілі очисні споруди. Це все в комплексі загрожує екологічній безпеці всього регіону і це питання треба вирішувати усім разом», – підсумував дискусію заступник голови Львівської облради Андрій Білоус.